CZY MOŻNA BYĆ SZCZĘŚLIWYM I NIEZALEŻNYM?

Czas ucieka.. a Ty chcesz być szczęśliwa/szczęśliwy?

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę, żeby ludzie Cię lubili?

Zadawaj pytania i słuchaj. Ludzie uwielbiają opowiadać o sobie. Bądź ciekaw innych osób, interesuj się ich doświadczeniami, preferencjami, gustem, marzeniami i planami. Pytaj o pracę, miłość i zdanie na różne tamaty.

Bądź autentyczny/a. Nie staraj się. Nie rób niczego na siłę i nie oszukuj nikogo. Miej swoje zdanie, bądź sobą – to jest ok.

Uśmiechaj się. Uśmiech i śmiech są wprost fenomenalnie dobrze odbierane przez otoczenie. Od razu jakoś trochę bardziej lubisz tę osobę która często się uśmiecha i jest pozytywna.

Mów pozytywnie o ludziach. Wyszukuj ich dobre cechy, szczerze komplementuj. Skup się na dobrych rzeczach.

Miej do siebie dystans. Ludzie Cię pokochają, jeśli zaakceptujesz swoje błędy i będziesz umiał/a się z tego śmiać.

Jak uwolnić się od oceny innych osób i żyć niezależnie?

Nie każdy musi Cię lubić. Zacznij robić rzeczy, których normalnie nie zrobiłbyś/zrobiłabyś z obawy o to, co „inni powiedzą”. Robiąc małe rzeczy, niby nieznaczące, zrozumiesz, że strach przed odrzuceniem nie musi paraliżować. Stawienie mu czoła działa oczyszczająco.

Wśród bliskich osób, na których Ci zależy zacznij mówić to, co naprawdę czujesz i robić to, co myślisz. Jeśli czujesz niepokój, obawiając się reakcji danej osoby, zapytaj sam/a siebie, co najgorszego może się stać. Czy poza niezadowoleniem drugiej osoby grozi Ci coś jeszcze? Czy naprawdę warto rezygnować z danej rzeczy z powodu niezadowolenia otoczenia?

Zaakceptuj dobre i złe wydarzenia w Twoim życiu – wszystko, co się wydarzyło i wydarzy jest po coś. One kształtują Ciebie każdego dnia. Nie uciekniesz od tego, nie ma przycisku delete. Zaakceptuj to i idź do przodu.Gdy Twoim priorytetem jest uzyskanie akceptacji wszystkich naokoło, tworzysz wokół siebie fikcję.Ludzie, którzy Cie otaczają, powinni poznać Twoje prawdziwe „ja”. Twoim priorytetem powinno być – mówić to, co czujesz i robić to, co płynie z głębi Ciebie. Być w zgodzie ze sobą.

Patrycja Młynarczyk & Andrzej Kurkowski

BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEGO ŻYCIA